O nás

Poznejte Miglass s.r.o.

Jsme českou rodinnou firmou založenou v roce 1997. Pyšníme se dlouholetou tradicí výroby, zpracování a zušlechťování skla. Sklo je pro nás atraktivní materiál, který má velmi široké uplatnění a téměř nekonečné spektrum možností tvarování a dekorování. Díky výrobě skla můžeme uplatnit vlastní invenci a záměr.

"Krása má tolik významů, jako člověk nálad. Je symbolem symbolu."
Oscar Wilde

Proč sklo?

Již od dětství mě bavilo malovat a zkoumat svět z jiné perspektivy. Má volba při výběru školy byla jasná, tedy studium zaměřené na umění. Po absolvování Sklářské průmyslové školy jsme s manželem začali v tomto oboru podnikat. On řešil stránku businessu a já design. Dnes máme několik zaměstnanců a přidali se k nám oba synové, kteří nám pomáhají.

Sklu jsem se začal věnovat až po té, co jsem se seznámil se svou ženou. Ta byla tehdy zaměstnaná jako malířka skla a já pocházím ze sklářského kraje, tak jsme se společně rozhodli, že se budeme tomuto odvětví věnovat naplno. Po několika letech tvrdé práce se nám podařilo vybudovat stabilní společnost, kterou jednou předáme našim synům.

Vždy jsem měl k umění blízko a vzhledem k tomu, že jsem vyrůstal ve sklářské rodině se  pro mě sklo stalo velmi atraktivním materiálem. Díky němu mohu uplatnit širokou škálu svých designových invencí, má cesta pokračovat v rodinné tradici mi tedy přijde jasná.